Trening i Ski idrettspark onsdag 22. oktober
Postet av Jon Bingen Sande den 19. Okt 2025
Denne uka blir det sprint og natt-trening ved Ski idrettspark.
Sted
Samlingsplass er på norsiden av stadion, ved trim-apparatene. Det er en parkeringsplass rett ved siden av, men den er ofte full, så det anbefales å bruke parkeringsplassen syd for ishallen (se bilde).
Apple maps: https://maps.apple/p/BHyW3d4Nqe~PM-
Google maps: https://maps.app.goo.gl/GuYx7ob9dC8WDhdg9
Tid og påmelding i Spond
kl 18:00
Alle må være i mål kl 19:15
Det er fint om du melder deg på i Spond om du har Spond og er medlem av vår gruppe der (for å benytte Spond: last ned appen og bruk gruppe-lenken vår: https://spond.com/invite/RYAXB)
Det er mørkt om kvelden, så alle må ha hodelykt og refleksvest. Pass opp for trafikk, se deg godt om ved passering av veier.
Om treningen
Treningen har tre mål:
- Enkel nattorientering i skogen: Gi de yngste mulighet til å få løpe i skogen når det er mørkt. Det er spennende! Men vi bruker et skogområde som er veldig lite og ganske oversiktelig. Men alle må bruke en hodelykt.
- Trening på veivalgsorientering: Det blir også en del løping i gatene, og det er lagt opp til ulike veivalg på flere strekk i alle løypene.
- Få erfaring med kart der forbudte områder og sperringer er tegnet inn: I sprint-orientering brukes ofte forbudte områder og kunstige sperringer for å skape mer spennende veivalgsmuligheter. På dagens trening gjør vi også dette, ved at flere områder har blitt merket av på kartet som forbudte. Merk imidlertid at vi ikke har sperret av disse i virkeligheten! Du må selv sørge for å unngå disse områdene. Se bildet nedenfor for eksempel:
Forbudte områder er merket med lilla skravering.
Livelox
Løypene er lagt ut på Liveloxf, så det er mulig å sammenligne veivalg etterpå.
Løyper
Linker for nedlasting: https://www.nfollo.no/old/storage/files?uid=1100207756&pfi=100832
Løype | Lengde | Merknader |
N-kort | 1,3 km | Kort løype for de minste |
N-lang | 1,7 km | Enkel løype for nybegynnere |
C | 2,1 km | Litt lenger løype for avanserte begynnere. Flere muligheter for veivalg og løping litt utenfor stier. |
B | 2,7 km | Lengre løype for kompetente løpere. Flere veivalgsmuligheter. |
AK | 3.2 km | Lengre løype for erfrarne løpere. Flere veivalgsmuligheter. |
AL | 4,5 km | Lengste løype for de mest kompetente løperne. Flere veivalgsmuligheter. NB: KARTSNU! |
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.